• Darmowa dostawa od 299 zł
 • Tylko oryginalne produkty
 • Możliwość zwrotu w ciągu 30 dni

Co musisz wiedzieć przed zakupem woderów?

Wodery to jednoczęściowe, w pełni wodoodporne, wysokie spodnie przypominające ogrodniczki. Szczególnie przydatne wędkarzom łowiącym drapieżniki, karpie oraz pstrągi.

Raven Fishing Polska 29 września 2021
Co musisz wiedzieć przed zakupem woderów?
Co musisz wiedzieć przed zakupem woderów?

Co musisz wiedzieć przed zakupem woderów?

Wodery to jednoczęściowe, w pełni wodoodporne, wysokie spodnie przypominające ogrodniczki. Szczególnie przydatne wędkarzom łowiącym drapieżniki, karpie oraz pstrągi.

Co warto wiedzieć przed zakupem woderów i jakie mają zalety?

Zalety woderów:

 • Pozwalają dotrzeć w trudno dostępne miejsca.
 • Zapewniają komfort cieplny i suchość podczas łowienia z belly boat.
 • Dzięki woderom możesz wejść do łodzi nie mocząc ubrań.
 • Umożliwiają hol ryb w okolicy podwodnych przeszkód.
 • Zapewniają ciepło nawet w zimnej wodzie.
 • Dzięki woderom możesz zrobić piękne zdjęcie w wodzie ze swoją zdobyczą.
 • W płytszych miejscach możesz wejść do wody aby bezpiecznie wypuścić rybę.
 • Dzięki woderom możesz szybko i bezpiecznie uwolnić złowioną rybę.

W sprzedaży znajdziemy różne typy woderów. Cena najczęściej jest uzależniona od materiałów z jakich są wykonane.

PVC

Wodery z PVC są znacznie tańsze w porównaniu do modeli wykonanych z innych materiałów. Podczas brodzenia wodery dość mocno przylegają do ciała co może ograniczać ruchy. Jeśli zamierzamy używać woderów w chłodniejszych porach roku musimy mieć na uwadze, że materiał PVC nie zapewnia komfortu cieplnego. Oczywiście możemy założyć bieliznę termiczną, która rozwiąże problem. Wodery z PVC polecam wędkarzom, którzy nie będą ich zbyt intensywnie użytkować.

Neopren

Wodery neoprenowe są droższe od podstawowych wersji wykonanych z PVC Zapewniają komfort cieplny i większą swobodę ruchów. Szczególnie polecane wędkarzom łowiący z bellyboat oraz łowcom pstrągów, którzy często brodzą w zimnych strumieniach i rzekach.

Wodery oddychające

Ten typ woderów mimo nieco wyższej ceny zapewnia doskonały komfort użytkowania. Oddychający materiał odprowadza pot co szczególnie docenimy podczas brodzenia w cieplejszych miesiącach. Dodatkowym atutem jest niska waga oraz idealne dopasowanie. Jeśli zamierzasz aktywnie łowić ryby wybierz wodery wykonane z oddychającego materiału!

Jaki rozmiar woderów będzie odpowiedni ?

Podczas zakupu woderów zwróć szczególną uwagę na ich rozmiar. Dostępne w sprzedaży wodery posiadają standardową rozmiarówkę podobną jak w przypadku obuwia. Najlepiej kupić wodery rozmiar większe mając na uwadze, że w chłodniejszych porach roku często zakładamy bieliznę termiczną i grubsze skarpety.

Gdy już kupisz odpowiednie wodery nie zapomnij o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 • Zachowaj szczególną ostrożność podczas brodzenia na miękkim lub kamienistym dnie. Wystarczy chwila nieuwagi aby się potknąć. Pamiętaj, że pływanie w woderach jest bardzo trudne, a często niemożliwe.
 • Upewnij się, że nie jesteś na zbyt głębokiej wodzie. Zrób co najmniej kilkucentymetrowy zapas od górnej krawędzi woderów.
 • Nie używaj woderów na łodzi lub pontonie. Jeśli przypadkowo wypadniesz za burtę woda może dostać się do wnętrza woderów uniemożliwiając pływanie.
 • Zawsze noś przy sobie nóż lub ostre nożyczki. Jeśli wpadniesz do wody masz szansę się uratować odcinając szelki.

Mam nadzieję, że powyższy artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Jeśli nadal masz wątpliwości dotyczące woderów koniecznie skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub odwiedź nasz sklep stacjonarny.

Sklep Raven Fishing

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące woderów lub po prostu chcesz porozmawiać o wędkarstwie – koniecznie skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Warszawie.

Chcesz pochwalić się swoimi zdobyczami ? Koniecznie wyślij nam swoje zdjęcia przez Facebooka lub bezpośrednio na maila sklep@raven-fishing.pl.

Pozdrawiamy i życzymy samych sukcesów nad wodą !