• Darmowa dostawa od 299 zł
 • Tylko oryginalne produkty
 • Możliwość zwrotu w ciągu 30 dni

Odkryj tajniki Zig Riga z Raven Fishing !

Przeczytaj wskazówki łowienia na Ziga Riga i ruszaj na karpie. W sklepie Raven Fishing znajdziesz wszystkie niezbędne elementy do tej metody połowu.

Raven Fishing Polska 21 września 2021
Odkryj tajniki Zig Riga z Raven Fishing !
Odkryj tajniki Zig Riga z Raven Fishing !

Odkryj tajniki Zig Riga z Raven Fishing !

Przeczytaj wskazówki łowienia na Ziga Riga i ruszaj na karpie. W sklepie Raven Fishing znajdziesz wszystkie niezbędne elementy do tej metody połowu. Szeroka gama przynęt począwszy od najprostszych pianek, a skończywszy na wiernych imitacjach larw owadów pozwala skutecznie łowić w każdych warunkach. Zdarzają się dni gdy ryba nie żeruje lub stoi w toni, wtedy ostatnią deską ratunku jest Zig Rig, który może zupełnie odmienić bezrybny dzień.

Wypróbuj Zig Rig na wodzie którą znasz !

Zaczynając przygodę z Zig Rigiem wybieraj łowiska na których już wcześniej łowiłeś oraz wszędzie tam gdzie jest duża populacja karpi. Nie ma nic bardziej frustrującego niż oczekiwanie wielu godzin na branie nie mając pewności siebie w nowej metodzie połowu. Złowienie dużej ilości ryb sprawi, że szybko nabierzesz wprawy i wyeliminujesz podstawowe błędy. Pamiętaj aby oprócz imitacji larwy owadów i chrząszczy wypróbować pianki, które są dostępne w wielu kolorach i aromatach.

Zainwestuj w sprawdzony system do Zig Riga

W przypadku metody Zig Rig niezwykle ważne jest dobranie odpowiednich spławików. Pozostałe akcesoria do Zig Riga wydają się drogie na pierwszy rzut oka jednak to od nich będzie zależał nasz końcowy sukces. Nie oszczędzaj na takich elementach jak: haczyki, żyłki, fluocarbon oraz systemy spławikowe.

Mleko kokosowe i jego cudowne właściwości

Aby skutecznie łowić na Zig Riga należy wzbudzić zainteresowanie ryb, a następnie zachęcić je do żerowania. W tym celu najlepiej zastosować produkty o właściwościach smużących. Najczęściej wykorzystuję mleko kokosowe, mleko w proszku, mączkę z mielonych sucharów oraz mielone konopie i glinę. Ta ostatnia nie jest zbyt popularna jednak po kontakcie z wodą tworzy atrakcyjną dla ryb chmurę zanętową, która dociera do wszystkich partii wody. Glinę polecam w chłodniejszych miesiącach, a nawet zimą ponieważ nie posiada żadnych wartości odżywczych, a tym samym nie jest w stanie nasycić ryb.

Jeśli nie masz możliwości skomponowania mieszanki zanętowej we własnym zakresie koniecznie skorzystaj z gotowego miksu Crafty Catcher.

Wybór miejsca do łowienia metodą Zig Rig

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych metod tak i w przypadku Zig Riga kluczową role odgrywa miejsce połowu. Podczas łowienia z powierzchni bardzo ważny jest kierunek wiatru oraz prądy wodne. Łowiąc w toni lub tuz pod powierzchnią Twoja przynęta jest bardziej podatna na ruchy wody. Jeśli łowisz w narożniku w który wiatr spycha wodę Twoja zanęta nie rozchodzi się po dużej powierzchni tylko dryfuje w górnych partiach wody na niewielkim obszarze co zwiększa szansę na branie.

Jeśli planujesz łowić zimą lub tuż po zejściu lodu umieść swój zestaw w dolnej partii wody, najlepiej maksymalnie metr nad dnem. Jeśli masz możliwość weź ze sobą echosondę i postaraj się zlokalizować ryby.

Przynęty

Pamiętaj aby stosować przynęty o dużej wyporności co wpłynie na idealną prezentację. Weź pod uwagę, że nasączona atraktorami pianka ma nieco mniejszą pływalność.

Zawsze obserwuj wodę i wierz w swoją przynętę. Jeśli zauważysz ryby w innej części zbiornika zastanów się nad zmianą miejsca. Upewnij się, że łowisz w partii wody w której planowałeś. Jeśli masz możliwość wykorzystaj echosondę do zlokalizowania ryb i głębokości na której się znajdują.

Czego potrzebujesz do łowienia na zig riga?
 • Wędka karpiowa + kołowrotek + żyłka
 • Zestaw spławików
 • Pianka lub imitacje larwy
 • Spomb lub rakieta zanętowa
 • Miks zanętowy
 • Przypon z fluocarbonu, najlepiej o grubości: 0,20 – 0,25 mm
 • Haczyki rozmiarze 8 lub 10
 • Mata karpiowa oraz podbierak
 • Dip

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Pamiętaj, że w sklepie Raven Fishing zawsze możesz liczyć na fachową pomoc. Jeśli masz możliwość koniecznie odwiedź nasz sklep stacjonarny znajdujący się w Warszawie.

Życzymy samych sukcesów nad wodą i jak największych okazów złowionych metodą Zig Rig !