• Darmowa dostawa od 299 zł
  • Tylko oryginalne produkty
  • Możliwość zwrotu w ciągu 30 dni

Okulary polaryzacyjne

Dlaczego warto zaopatrzyć sie w okulary polaryzacyjne

Raven Fishing Polska 10 maja 2021
Okulary polaryzacyjne
Okulary polaryzacyjne
Okulary polaryzacyjne mają bardzo szerokie zastosowanie! Zacznijmy od przykładu z życia codziennego: jedziemy samochodem zaraz po deszczu. Nawet w słabym słońcu możemy zostać oślepieni przez odbite od mokrego asfaltu promienie. Okulary polaryzacyjne minimalizują odblaski i poprawiają widoczność – idealne zastosowanie podczas prowadzenia pojazdu. Oczywiście to nie jedyna sytuacja, kiedy okulary polaryzacyjne się sprawdzają. Równie dobrze spełnią swoje zadanie nad wodą! Jakie są zatem zalety okularów przeciwsłonecznych z filtrem polaryzacyjnym? Początek sezonu z piękną pogodą to dobry moment na napisanie kliku słów na ten temat!
 

Okulary polaryzacyjne

Przeciwsłoneczne okulary polaryzacyjne będą zdecydowanie przydatne nad wodą! 

Wybór Twoich okularów ostatecznie zadecyduje o tym, ile szczegółów dostrzeżesz
Dzięki polaryzacyjnym okularom przeciwsłonecznym wszystkie kolory i kontrasty są lepiej widoczne niż w przypadku zwykłych okularów przeciwsłonecznych. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne słabiej filtrują odblaski – widoczność jest ograniczona. Okulary polaryzacyjne często mają różne kolory szkieł. Różne kolory szkieł to nie tylko wynik mody/elegancji ale także konkretnych funkcjonalności jakim mają sprostać okulary. Kolor soczewki określa kontrast oraz ilość światła, które dociera do naszego oka. Jest to zdecydowana zaleta, szczególnie biorąc pod uwagę różne odcienie wody i różną intensywność światła. Wszystkie soczewki polaryzacyjne zapewniają 100% ochronę przed promieniami UV, kolor soczewek nie ma na to wpływu. Wybór koloru Twoich okularów ostatecznie zadecyduje o tym, ile będziesz mógł dostrzec, a co umknie Twoim oczom.

 

Okulary polaryzacyjne pod słońce

Wybór Twoich okularów ostatecznie zadecyduje o tym, ile szczegółów dostrzeżesz

Okulary przeciwsłoneczne w różnych kolorach, ale który najlepszy ?

Zielony:

Zielone okulary to naprawdę wszechstronne okulary dla wędkarzy. Zieleń ma swoje zalety przy każdej pogodzie. Zwłaszcza w dzień, przy dużej intensywności światła, zielone soczewki zapewniają przyjazne widzenie bez ostrych kontrastów i „uspokajają” oczy.

Niebieski:

Niebieskie okulary często dają „szczegółowo rozmyty” obraz, co jest bardzo trudne do zauważenia przez użytkownika. W przypadku niebieskich okularów „ostry” kontrast jest mniej zauważalny. Jest to idealny kolor dla osób wrażliwych na światło. Okulary w niebieskim kolorze zapewniają przyjemny i spokojny obraz dla użytkownika.

Pomarańczowy/żółty:

Okulary z pomarańczowo-żółtą poświatą znakomicie podnoszą kontrast. Kolor szczególnie polecany dla wędkarzy, którzy często łowią w godzinach porannych/wieczornych. W takich porach dnia, przy minimalnym oświetleniu, pomarańczowe/żółte szkła zapewniają bardzo dobrą widoczność!

Szary:

Szary jest jednym z najczęściej wybieranych kolorów okularów. I to nie bez przyczyny! Okulary w szarym kolorze są bardzo przyjemne w codziennym użytkowaniu, zarówno podczas wędkowania jak i podczas prowadzenia pojazdu. Podczas wędkowania nie zawsze będą idealnie odpowiadały warunkom nad wodą z uwagi na mniejszy kontrast. Niemniej jednak szary to bardzo wszechstronny kolor!

Brązowy:

Ten ciemny kolor jest bardzo popularny wśród wędkarzy. Jest kontrastowy i przyjemny w ostrym świetle! W ciągu dnia jeden z najlepszych kolorów! Łowienie „pod słońce” nie stanowi żadnego problemu. W godzinach porannych i wieczornych nie zawsze będą idealne ze względu na mniejszą ilość przepuszczanego światła – wtedy ciemny kolor soczewek może być minusem.
Różowy, czerwony: Bardzo modny, ale przede wszystkim niedoceniany kolor. Różowo-czerwone soczewki doskonale kontrastują z zielonymi i niebieskimi powierzchniami. Jest to idealny kolor kiedy skupiasz się na szukaniu ryb lub przeszkód/struktur w wodzie. Okulary z czerwonymi/różowymi szkłami sprawdzą się także znakomicie podczas uprawiania sportów zimowych.
 

Okulary polaryzacyjne 3

Idealny kolor dla wędkarzy, aby zobaczyć ryby lub przeszkody w wodzie.

Jaki kolor, jakie zalety?

Neutralne, ciemne okulary (brązowe, niebieskie i zielone) najlepiej sprawdzą się w normalnych i/lub słonecznych warunkach pogodowych. Te kolory dają dużo „odpoczynku” dla oczu i są odpowiednie dla wędkarzy wrażliwych na ostre światło słoneczne. Ciemne kolory w razie potrzeby podkreślają kontrasty, ale przede wszystkim zapewniają bardzo spokojny widok. Jaśniejsze kolory (żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy) są idealne podczas mniejszego naświetlenia. Duże zachmurzenie, wczesny poranek lub późny wieczór to idealne warunki dla zastosowania okularów w tych kolorach. Każdy wędkarz powinien mieć ze sobą jedną parę takich okularów na poranną i wieczorną porę. Nasza rada dla wszystkich wędkarzy: w ciągu dnia w godzinach dużego natężenia światła używaj polaryzacyjnych okularów przeciwsłonecznych z ciemnymi szkłami. Ciemne i mniej intensywne pod względem światła godziny wymagają okularów przeciwsłonecznych z jasnymi soczewkami. Posiadając dwie pary okularów o różnych soczewkach w torbie wędkarskiej i/lub samochodzie będziesz mógł cieszyć się wyraźnymi kolorami i kontrastem o każdej porze dnia. Zobacz naszą ofertę okularów polaryzacyjnych i pozwól odpocząć swoim oczom!

 

0 komentarze

Komentarz

Komentarz do tego artykułu

Maksymalnie 1000 znaków
Otrzymaliśmy Twój komentarz. Zostanie on wyświetlony na stronie po zatwierdzeniu go przez webmastera.
Nie udało się przetworzyć Twojej odpowiedzi, spróbuj ponownie.